Vücuttaki su eksikliğinin üstesinden gelmenin kolay yolları

0

Yaz mevsiminde vücudun daha fazla su içmesi gerekir. Düzenli miktarda su içerseniz uzun süre sağlıklı kalabileceğiniz gibi susuzluktan dolayı sorun yaşamazsınız. Ayrıca vücudunuzun yaklaşık% 70’i su olacaktır, bu nedenle yeterli miktarda su içmek sağlık için çok önemlidir. Eklemleri yağlamak, vücut ısısının yükselmesine izin vermemek ve vücudunuzu taze tutmak için elektrolit dengesi ve tansiyon gibi birçok önemli görev için vücudun suya ihtiyacı vardır. Vücutta yeni hücreler oluşturmak ve satışları teşvik etmek. Şimdi mesele şu ki, vücudunuzda su sıkıntısı kalmaması için vücudunuza nasıl daha fazla su verebilirsiniz? Genelde insanların sık sık su içmeyi unuttukları veya değirmen ömrü nedeniyle susuz kalmayı unuttukları ve bu nedenle vücutlarında su eksikliği olduğu görülür.

Bu yazıda nasıl daha fazla su içebileceğinizi ve vücudunuzu susuz kalmaktan nasıl koruyabileceğinizi anlatacağım. Öyleyse size noktalarımı 5 noktayla açıklayayım.

  • Günün hedefini belirleyin: Günün hedefini belirleyin Vücudunuz susuz kaldıysa ve bu nedenle vücudunuzda birçok hastalık meydana gelmişse, o zaman kesin bir hedef belirlemelisiniz ve her gün o hedefe bağlı kalmalısınız. Ne yapabilirsin ki ben kesinlikle günlük 13-15 bardak su içeceğim ya da siz de günlük 4-5 litre su içeceğim kesinlikle litreye atabilirsiniz. Bunu yaparsanız, vücudunuzdaki su eksikliğini kesinlikle karşılayabilirsiniz.
  • Her zaman yanınızda bir şişe bulundurun: Pek çok insan tembellikten yerinden kalkmayı sevmez ve yanlarında su şişesi bile bulundurmazlar, bu yüzden susadıkları için bile pek çok kez su içmezler. Özellikle yaz sezonunda her an yanınızda su şişesi bulundurmalısınız ki her an su içebilsin, arada bir su içmeye çalışıyorsun, okul kolejinde, ofiste, her yerde, susadığında susuyorsun. Şişenizden su içebilirsiniz.
  • Vücudun ihtiyacını anlayın: 1 günde vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı olduğunu anlamak da çok önemlidir.Kendi su içme yeteneğinizi tahmin edebilirsiniz.Ulusal Tıp Akademisi (NAM) erkeklerin 125 Ons (3.700 ml) ve kadınlar, sıvılar, diğer içecekler ve yiyecekler dahil olmak üzere günde 90 ons (2.700 ml) sıvı tüketmelidir.
  • Diğer içecekler yerine su için.İnsanlar susadıklarında genellikle meşrubat soda veya başka içecekler içerler, ancak tüm bu içecekler çok fazla şeker içerir, bu da vücudunuza uygun değildir, vücudunuza fayda sağlamaktan çok zarar verir. Tüm bunların yerine su tüketirseniz vücudunuz için çok faydalı olacaktır.
  • Saate göre su için.Günde 8 saat çalışıyorsanız, saatte bir bardak su içebilirsiniz, bu vücudunuzda yeterli miktarda su kalmasını sağlar ve işinizle de ilgilenirsiniz ve hatırlanması da çok kolaydır. Huh

Sonunda umarım vücudunuzda su sıkıntısı varsa yukarıda bahsedilen noktaları kesinlikle hatırlarsınız ve hayatınızda havaya uçarsınız.Bunu yaparak vücudunuzun susuzluğunu giderebilir ve sağlıklı bir hale gelebilirsiniz. Teşekkürler ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku